Dr. Servet Karayün

Bize Sorun

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan bir uygulama olup cildin canlılığını tekrar kazandırmayı hedefleyen, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesinin arttırılmasına, cildin üst katmanı (epidermisin) daha canlı ve daha sağlıklı görünmesine yönelik işlemlerden oluşmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezelerini çıkartma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir işlemdir. Medikal cilt bakımında başlangıç olarak cilt yüzeyini temizlemek ve ölü deriyi, ölü hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır. Ölü hücrelerin ciltten arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp tedavi odaklı bir işlem uygulanması için önemlidir..


Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve böylece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır. Sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşaması yapılır ve medikal cilt bakımı tamamlanır.


Medikal cilt bakımında bazı serumlar deri altına emdirilir ve sıkılaştırma için cilt bakımı cihazları kullanılarak işlem tamamlanır.

Bize Sorun


İlgili Yazılar