Dr. Servet Karayün

Bize Sorun

Alexandrite Lazer Epilasyon

Diğer lazer çeşitlerine göre Alexandrite lazer epilasyon daha hızlı uygulanabilen bir yöntemdir. Hem erkek lazer epilasyon hem de kadın lazer epilasyon işlemlerinde rahatlıkla uygulanabilir. Tüm vücut epilasyon gibi büyük bölgelerde erken sonuç almak için Alexandrite lazer en uygun tercih olacaktır. 750 nanometre dalga boyu ile deri altındaki tüy köklerine rahatlıkla ulaşarak uzamayı ve gelişmeyi engeller. Ancak Alexandrite lazer epilasyon koyu tenlerde ve koyu renkteki tüylerde etkisi azdır. Koyu ten rengi olarak genetik açıdan koyuluktan bahsedilmektedir. Bronz tenlerde bütün lazer epilasyon yöntemlerinin etkisi azdır.

Alexandrite lazer deri üzerinde herhangi bir yanık izi oluşturmaz. Soğutmalı lazer epilasyon cildin ısınmasına izin vermediğinden acı, en az şekilde hissedilir.

Kimler bu tedaviden faydalanabilir?

Doktor muayenesi ve değerlendirmesi sonucu lazere engel bir hastalığı olmayan, Vücudunda tüy ve kıl problemi olan herkes lazer epilasyon tedavisinden faydalanır.

Lazer Epilasyonun yan etkileri var mıdır?

Yeni teknoloji soğutmalı lazer cihazlarıyla ağrı çok minimal düzeydedir.Kulanılan cihaza,uygulanan enenrji dozuna,kişinin cilt tipine bağlı olarak ;Ciltte yanıklar,aşırı kızarmalar,cilt renginde açılmalar veya koyulaşmalar olabilmektedir.

Kaç seans lazer epilasyon yaptırmalıyım?

Lazer epilasyon uygulaması esnasında kıl kökleri değişik büyüme evrelerinde (ANOJEN,KATOJEN,TELOJEN) olur.Lazer uygulaması esnasında olgun(anojen) evrede olan kıl kökleri etkilenir.diğer evredeki kıl kökleri etkilenmez, etkilenmeyen kıl köklerinin olgun aktif evreye gelip etkilenmesi için zaman gerektirir.Bundan dolayı 3-4 hafta aralıklarla ortalama 4-6 seans uygulanması gerekmektedir. Kılların kalınlığı kıl ve deri rengi kişiden kişiye hatta aynı kişide farklı bölgelerde bile değişik olmaktadır.Bundan dolayı kesin seans sayısını tahmin etmek mümkün değildir.

Lazer epilasyon fiyatları neye göre değişir?

Lazer epilasyon fiyatlarını değiştiren temel kriter; lazer uygulanacak bölgenin alanıdır. Aslında uygulamanın maliyetini değiştiren parametre lazer atış sayısıdır. Kıl tipi ve yoğunluğu da seans süresini ve atış sayısını değiştirir. Bu sebeple fiyatlar da bölgeden bölgeye, kişiden kişiye farklı olabilmektedir. Yasal işlem yapan bir merkezin internet sitesinde lazer epilasyon fiyatı belirtmesi yasaktır. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için lazer epilasyon Yahya Kaptan Gazi Mustafa Kemal Bulv. No: 159 /2 İzmit / KOCAELİ adresinden veya info@veralazer.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Bize Sorun


İlgili Yazılar