Kollajen sağlıklı genç ve esnek cildin ana elementidir. Kollajen sayesinde cilt korunur. Yaş ile birlikte üretimi azalır, cilt zayıflar ve ensekliğini kaybeder. 25 yaşın üzerinde kollajen üretimi her yıl %1.5 oranında azalmakta ve kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Yaşlanma sürecinde azalan kollajen ve elastin nedeniyle esnekliğin azalmasına ek olarak subkutanöz yağ dokusunun da azalması görülebilir. Sonuç olarak yer çekimi kırışıklıkların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bununla birlikte kollajen kaybıyla mücadelenin en iyi yolu ciltte eksiklikleri gidermek ve kaybedilen kollajeni geri kazanmaktır.

Estetik tıp 3. Nesil LinErase kollajeni üretimi ile dokuların yeniden yapılandırılması için fırsatlar yarattı. LinErase yenilikçi bir terapidir ve dünya prömiyeri Mart 2015’te gerçekleştirilmiştir. LinErase kullanımı uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen tıbbi bir prosedürdür. Terapi cildi yeniden canlandırır, yeniden yapılandırır ve sonuç olarak esnekliğini ve doğal canlılığını eski haline getirir.

Biyoaktif Kollajen – LinErase Atelo

LinErase at aşil tendonundan elde edilen Tip1 heterojen kollajendir. Medical Device Tip3 olarak kayıtlı bir üründür. İntradermal olarak uygulanır. Alerjik reaksiyonlara (immünojenik) neden olmaz minimal invaziv bu nedenle uzun bir iyileşme süresi gerektirmez. Yüzün ve vücudun en narin bölgelerinde kullanılabilir. LinErase Tip3 kollajen üretimini arttıran yeni fibroblast üretimini uyarır.

Kırışıklıkların düzeltilmesi ve bağ dokusunun güçlendirilmesini sağlar. Bu tedavi sayesinde cilt 5 yıla kadar gençleşebilir