Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan, ısı kontrollü bir uygulamadır. Isı kontrolü özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile yapılır.

Nasıl Çalışır ve Amaç Nedir?
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını harekete geçirerek enerji açığa çıkması ve bölge ısınması sağlanır.Cilt ısısı 41-43 dereceye geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Isının etkisi ile kollajen üreten fibroblast hücreleri uyarılır. Radyofrekans uygulaması ile hücre metabolizması hızlanır ve bölgedeki kan dolaşımı artar.

Kullanım Alanları:

Vücutta, bölgesel yağ birikimlerinde; kalçalar, bacaklar, karın, bel, bölesi ve Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde kullanılır.

Radyofrekans uygulamasının etkileri:

Temel Mekanizma : Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmesi nedeniyle su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Bu uygulama ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşarak yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile vücuttan atılır.
Uygulama yapılan bölgelerde ısının etkisi fibroblast hücreler uyarılarak kolajen üretiminin artması sağlanır.

Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülit bakımı ,toparlanma ve kırışıklıkların azalması sağlanır.

Kimlerde Uygulanamaz?
Parkinson,ms,epilepsi,kanser-cilt kanseri vb. hastalığı olanlarda, hamilelerde, kalp pili ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulama yapılmaz.

Radyofrekans Başlıkları Nelerdir?
Tripolar, Bipolar ve Unipolar Radyofrekanslar bulunmaktadır.

Tripolar Radyofrekans: Bölgesel zayıflamada kullanılan bir yöntemdir. Cildin alt tabakasındaki yağ dokularına etki ederek yapılarında ve görüntüsünde değişiklik gerçekleştirir.

Tripolar radyo frekansı ile metobolizma hızlandırılarak sertleşmiş yağ tabakaları parçalanır ve sıvılaşır. Isının etkisi ile kolajen artışı sağlanır ve cildin yenilenmesinde yardımcıdır. Tripolar radyofrekans uygulamasında radyo dalgaları yüzeysel ve derindeki yağ tabakalarına ulaşarak bölgesel fazlalıklarında giderilmesine yardımcı olur.

Bipolar radyofrekans: Seçilen derinlikteki dokunun ısısını artırabilme özelliğine sahiptir. Cilt yüzeyini aşırı ısınmaktan korurken derin katmanlarda etkisini gösterir. Yağ dokuları, selülit ve kolajen üzerinde kullanılır